مصطفی بخشی در حاشیه حضور در سی و یکمین یادواره شهدا هرمزآباد در گفتگو با هرمزخبر با قدردانی از برگزارکنندگان یادواره شهدای هرمزآباد، اظهار کرد: یادواره های شهدا زنده نگه داشتن یاد شهیدان است و ما نیازمند برگزاری یادواره شهدا هستیم. ما باید همیشه شکرگذار و مدیون شهدا باشیم.
وی افزود: یادواره نشان می دهد چه کسانی برای انقلاب زحمت کشیدند تا قدردان آنها باشیم، نظامی که امروز داریم مدیون شهدا است و اگر شهدا در زمان جنگ یا در زمان کنونی شهدای مدافع حرم با تکفیری ها و داعش مبارزه نمی کردند قطعاً با مشکلات زیادی روبرو بودیم.
بخشدار مرکزی رفسنجان در ادامه با اشاره به برنامه های بخشداری رفسنجان در سال جاری، بیان کرد: برنامه ما در سال ۹۷ در حوزه گردشگری است چرا که سرمایه کمی می خواهد اما بازخورد بیشتری دارد.
بخشی ادامه داد: در سال جاری برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی، پسته و بستنی در روستای کبوترخان و … را در دستور کار داریم که باعث رونق در روستاها خواهد شد و هم اینکه بحث اقتصاد مقاومتی را در آن دنبال می کنیم.
وی از برپایی بازارچه نوروزی تولیدات روستایی در روستاهای قاسم آباد و اودرج خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای در اختیار گذاشتن تسهیلات برای نیروگاههای خورشیدی برنامه ریزی می کنیم تا تسهیلات آنها را برای دهیاری ها بگذاریم، در این رابطه از اردیبهشت ماه کارمان را شروع می کنیم و در روستاهایی که می دانیم توانایی اش را دارند بحث نیروگاه های خورشیدی را دنبال می کنیم.
بخشدار مرکزی رفسنجان عنوان کرد: با همکاری نماینده محترم مردم رفسنجان در مجلس و شرکت مس در صدد هستیم مایحتاج شرکت مس که از شهرهای دیگر تهیه می شود را در قالب کارگاههای تولیدی در شهرستان ایجاد و تامین کنیم چرا که مس نیز تضمین خرید آنها را می کند و در صدد هستیم به صورت مشارکت چند دهیاری این کارگاهها را ایجاد کنیم تا ان شاءالله در این موضوع همه روستاها سهیم باشند.
بخشی همچنین خبر داد: با پیگیری نماینده مردم رفسنجان در مجلس، بخشداری مرکزی و شورای اسلامی هرمزآباد، این روستا در اولویت اول شهرستان برای احداث سالن ورزشی قرار گرفت که این سالن با مشارکت شرکت مس، دهیاری روستا و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان احداث خواهد شد که این کار در سال جاری کلید می خورد و اگر بودجه آن از سوی هر سه گروه تأمین شود، به اتمام می رسد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *