اسماعیل رضوی مقدم در گفتگو با خبرنگار هرمزخبر اظهار داشت: شورای اسلامی دوره پنجم هرمزآباد از اواخر شهریورماه امسال رسماً بر سر کار آمد و البته هر چند پیگیری ها و برنامه های خود را پس از اعلام نتایج انتخابات شوراها در ۲۹ اردیبهشت آغاز کرد.

وی افزود: در این رابطه بر یک بخش متمرکز نشدیم و محور فعالیتهای خود را بر بخش های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قرار دادیم چرا که پیشرفت همه جانبه با توجه به همه ابعاد میسر می شود.

وی با بیان اینکه هرمزآباد حدود ۲۷۰۰ نفر جمعیت دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس سرانه حق آلایندگی به ازای هر نفر ۱۸۶ هزار تومان، کل بودجه  دولتی هرمزآباد در سال ۹۶ مبلغ ۴۹۷ میلیون تومان بوده است که بودجه امسال بیشتر صرف پرداخت بدهی ها و خدماتی که در دوره گذشته انجام گرفت شده است و حتی با حدود ۲۰۰ میلیون تومان بدهی به سال جدید پا می گذاریم.

رضوی مقدم افزود: بخش درآمدی دهیاری روستا که مربوط به هزینه های تفکیک، عوارض و … نیز می باشد در این سال تقریبا به صفر می رسد که میزان باقیمانده این بخش در مقابل بدهی های دهیاری مقدار ناچیزی است.

رئیس شورای اسلامی هرمزآباد تصریح کرد: با این وجود اقدامات فرهنگی مانند برگزاری شبهای قدر، ماه محرم، آیین جوش زنی، دهه فجر و همچنین اقدامات دیگر مانند پیگیری های احداث سالن ورزشی، تعیین تکلیف شرکت تعاونی، مرتفع نمودن موانع(شاکیان و …) پیاده سازی باند دوم ورودی روستا و نیز پیاده سازی باند اول ورودی با تمام مشکلات بوجود آمده، پیاده سازی آسفالت کوچه شهید کشاورزی و یک کوچه بن بست واقع در این محور، تعویض لوله های آب خیابان امام(ره) که با پیگیری های بسیار زیاد ممکن شد، جذب هزینه و پیگیری های مربوط به تعویض تیرهای فرسوده خیابان شهید مفتح و تعویض لامپ های روشنایی معابر و نیز نظافت روستا و کمک به نیازمندان در این مدت کوتاه، اغلب با هزینه شخصی چهار نفر از اعضای شورا صورت گرفت که مبلغ آن ۱۷ میلیون تومان می باشد و فاکتورهای آن تماماً وجود دارد.

وی تصریح کرد: در بخش مدیریت جامع روستا از حدود ۲ ماه پیش تصمیم براین شد از قاطبه مردم روستا در کارگروه هایی با عنوان شورایاری های روستا بهره گرفته شود و این موضوع با حضور بخشدار محترم بصورت رسمی آغاز شد.

رضوی مقدم در ادامه به برنامه های در دستور کار در سال جدید پرداخت و عنوان کرد: یکی از مشکلات بزرگی که روستا با آن روبروست اصلاح و آسفالت اساسی خیابان امام(ره) است که این اقدام به حول و قوه الهی در سال ۹۷ انجام خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی هرمزآباد با اشاره به اینکه برنامه های سال آینده را با محوریت «انسان محور» دنبال می کنیم، خاطرنشان کرد: زیبا سازی روستا نیز به طور ویژه در دستور کار شورا قرار دارد و در این زمینه سعی می کنیم اقدامات بدیعی را در سال جدید انجام دهیم.

رضوی مقدم به مشکلات چهارراه هرمزآباد اشاره و بیان کرد: در این رابطه جلسات مختلفی از جمله با نماینده محترم مردم رفسنجان در مجلس داشتیم که این قضیه ساماندهی شود و در این زمینه طرحی داده ایم که بتوان با کمترین هزینه چهارراه هرمزآباد که محل آمد و شد حدود ۱۲ هزار نفر جمعیت روستاهای حومه غربی و مرکز هرمزآباد است در شان مردم اصلاح شود.

وی به مشکلات سگهای ولگرد در روستا نیز پرداخت و یادآور شد: در این زمینه یکی از جوانان روستا طرحی برای زنده گیری و عقیم سازی و نگهداری از آنان در خارج از روستا پیشنهاد کرده که به طور جد پیگیر این قضیه هستیم و در این زمینه نیز جلساتی با بخشدار محترم و رایزنی هایی با نماینده مردم در مجلس داشته ایم و امیدواریم این قضیه نیز در سال ۹۷ به سرانجام برسد و گلایه بسیاری از مردم حومه غربی و ساکنان روستا پاسخ داده شود.

رئیس شورای اسلامی هرمزآباد با تأکید بر اینکه شفاف سازی همه اقدامات انجام شده در دستور جدی این شورا قرار دارد، تصریح کرد: تشکیل و راه اندازی شورایاری ها در روستا که برای نخستین بار نه تنها در استان کرمان بلکه در کشور انجام گرفته، در این رابطه گویای این مدعاست تا مردم خود در امور روستا مشارکت داشته و در زمینه های مختلف یار و یاور شورا باشند که در اینجا جا دارد از عزیزانی که در کمیسیون های مختلف مشارکت داشته اند تشکر و قدردانی داشته باشم.

وی همچنین  ابراز کرد: در ایام پایانی سال علاوه بر رنگ آمیزی جداول معابر، قرار است ۶۰۰ اصله درخت در سطح معابر روستا غرس شود که از جمله موارد زیباسازی روستا است.

رضوی مقدم در پایان تأکید کرد: مردم شهیدپرور هرمزآباد مطمئن باشند که اعتمادشان به شورای دوره پنجم و جوانان خودشان در این شورا را با بهترین شکل در عمل جواب خواهیم داد و در این رابطه اعضای شورا برای خدمت به این مردم ولایی و فهیم وقت و زمان نمی شناسند تا ان شاءا… این روستا به آنچه شایستگی آن را دارد، برسد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *