به گزارش هرمزخبر، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز دوم اسفند ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: زیبنده است، شهدا را بیشتر تکریم و تجلیل کنیم به ویژه دستگاهی که می‌پذیرد، میزبان شهدا باشد باید در اسرع‌ وقت مراسم یادبود شهدا را برگزار کند.

وی تصریح کرد: در زمینه اینکه ممکن است، بپرسند، چرا شهدای گمنام را تک‌ تک و در جاهای مختلف یک شهرستان تدفین می‌کنند، باید توجیه شوند که اگرچه تجمیع شهدا عظمت بیشتری ایجاد می‌کند، اما یک شهید در هر جا که باشد، نورافشانی و عظمت در پی دارد. این شهدای گمنام نیز به جمع شهدای شهرستان افزوده شدند و این شهدای گرانقدر را باید پررنگ تر ببینیم.

امام جمعه رفسنجان در ادامه عنوان کرد: طرحی در مدارس دخترانه با عنوان «راز عشق» مطرح شده که در برخی استان‌ها اجرا شده و در استان کرمان تنها به رفسنجان ورود پیدا کرده است.

رمضانی پور با تأکید بر اینکه برای بحث حجاب باید ریشه‌ای عمل کنیم نه اینکه به دانشگاه‌ها فشار بیاوریم دانشجویان پوشش خود را درست کنند، یادآور شد: اگرچه این حرف حقی است، اما ریشه این بدحجابی‌ها در آموزش و پرورش نهادینه می‌شود و یا در خانواده‌ها بی‌تفاوتی نشان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: همه ما مقصر در بدحجابی هستیم که کم کار کردیم و اکنون بدحجابی به عنوان فرهنگی نادرست در جامعه بنیان‌ گذاشته شده است.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: ما می‌توانیم کارهایی انجام دهیم که اثرگذار باشد، همان‌طور که در مورد کتاب‌خوانی طرح‌هایی اجرا می‌شود و تأثیرگذار است در زمینه حجاب هم می‌توانیم موفق باشیم.

رمضانی پور یادآور شد: در برخی مدارس دخترانه که حضور پیدا می‌کنیم، وضعیت حجاب نگران‌کننده است و مدیران و معاونان پرورشی آن مدرسه با اقتدار کار نکرده‌اند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه دانش آموزان سرمایه حال و آینده کشور هستند، بیان کرد: باید طرح و برنامه‌ای داشته باشیم که اهمیت حجاب از مدارس ابتدایی آغاز شود و در این حوزه فرهنگ‌سازی کنیم به ویژه معلمان زن می‌توانند، کمک بزرگی در این زمینه باشند و برای این کار باید مسئولی در نظر بگیریم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *