به گزارش خبرنگار هرمزخبر، حسین احمدی در جلسه هماهنگی قرآن و عترت با حضور فعالان قرانی شهرستان رفسنجان در محل مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: با توجه به پتانسیلی که شرکت مس در فعالیتهای فرهنگی دارد و اقداماتی که در این حوزه در شهرستان رفسنجان انجام می دهد، با صحبتهایی که انجام دادیم و بازخوردهایی که داشتیم، باید بیش از پیش در این حوزه کار کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه رقم خوبی برای فعالیتهای فرهنگی هزینه می شود و در شهرک مس سرچشمه نیز چند حافظ کل قرآن داریم باید از ظرفیت قرآنی در شهرستان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بنا را بر فعالیتهای قرآنی گذاشته ایم، تأکید کرد: بهترین فعالیت فرهنگی فعالیت بر محوریت قرآن و عترت است و از کارهای جزئی می توان شروع کرد.

مدیر مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: سازمانهای فرهنگی که می توانند متولی کار قرآنی باشند با تمرکز بر نوجوانان و جوانان کار را آغاز کنند و برنامه سال آینده را اعلام کنند در این برنامه اگر لازم است از پتانسیل شهرستان یا استان یا کشور استفاده می کنیم.

احمدی تصریح کرد: تیمی را برای پایش برنامه ها در نظر بگیریم و زمان بندی کنیم، ضمن اینکه این حرکت باید پایدار باشد و افق دیدمان را بزرگ ببینیم، برای مثال ما می توانیم سالانه یک جشنواره قرآنی را در سرچشمه برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر نیت صادقانه باشد خداوند نیز کمک خواهد کرد، عنوان کرد: بنای ما بر این است که این برنامه بر محوریت روحانیت باشد و قطعا آموخته های خود را در گذشته از این ناحیه گرفتیم اما استفاده از پتانسیل های جوانان و نظامات جدیدی که در جامعه شکل گرفته را نیز باید از خاطر نبریم.

احمدی در پایان گفت: باید برای جوانان و نوجوانان ایجاد انگیزه و جاذبه کنیم برای جوانان، این جاذبه ها را باید در نظر بگیریم. نوجوانان ما شاید به روشهای گذشته نتوانند قرآن را حفظ کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *