به گزارش هرمزخبر، حسین رمضانی صبح امروز ۱۰ بهمن ماه در نشست خبری اظهار کرد: هشتمین جشنواره فیلم عمار از ششم دی ماه به مدت ۱۰ روز در سینما فلسطین تهران برگزار و در مراسم اختتامیه از فیلم ها ی برگزیده تقدیر شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه امسال مستند آواز گنجشکها که پیرامون شهید مدافع حرم مفقودالاثر حاج حسین بادپا در دی وی دی های اصلی این جشنواره تحت عنوان مدافعان حرم ۱ می باشد مقرر شد مراسم افتتاحیه جشنواره عمار در رفسنجان پنجشنبه شب ۱۲ بهمن ماه همزمان با دومین یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان در مسجد جامع رفسنجان با حضور خانواده های شهدا و عموم مردم برگزار گردد.
دبیر جشنواره فیلم عمار در شهرستان رفسنجان به شخصیت شهید بادپا اشاره و خاطرنشان کرد: شهید بادپا تنها شهید مدافع حرم مفقودالاثر شهرستان رفسنجان است و سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس از این شهید والامقام همواره به نیکی یاد می کنند و ارادتی خاص به این شهید دارند و از عدم شناخت مردم مخصوصاً جوانان از شخصیت این شهید بزرگوار ابراز ناراحتی کردند. لذا لازم است شخصیت این شهید والامقام بیش از گذشته به عموم مردم شناسانده و معرفی شود و ما در جشنواره عمار از این بستر برای معرفی این شهید گرانقدر در سراسر کشور استفاده خواهیم کرد.
رمضانی خاطرنشان کرد: سال گذشته مردم در سراسر کشور از مستند زندگی شهید صدرزاده (شهیدی که ارتباط خیلی دوستانه ای با شهید بادپا داشتند) تحت عنوان “سید ابراهیم”استقبال گسترده ای داشتند و اکران این مستند نقش بسزایی در معرفی این شهید در کشور داشت.
دبیر جشنواره فیلم عمار در شهرستان رفسنجان در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اکرانهای عمومی در سطح شهرستان با بیان اینکه اکرانهای مردمی فیلمها شروع شده است، عنوان کرد: امسال بحث اکران را در مساجد، هیاتها، مدارس، حوزه های علمیه، دانشگاهها و… را با جدیت بیشتری دنبال می کنیم.
وی ابراز داشت: با توجه به مردمی بودن جشنواره امسال بحث اکران فیلمهای جشنواره را با جدیت بیشتری در مساجد، هیاتها، مدارس، ارگانها و نهادهای مختلف دنبال می کنیم.
رمضانی با بیان اینکه در حال حاضر اکران هفتگی فیلمهای این جشنواره دوشنبه شبها در مسجد پیامبر اعظم(ص) واقع در بلوار جمهوری شهر رفسنجان انجام می شود، یادآور شد: همچنین در روستاهای شهرستان نیز آمادگی داریم که فیلمها را در اختیار بگذاریم به طور مثال در روستای هرمزآباد با استقبالی که صورت گرفت این فیلمها در حال اکران است.
وی تأکید کرد: از عموم ارگانها، نهادها و عموم مردم که تمایل به نمایش فیلم های جشنواره عمار در سازمان یا در نهادهای های مردمی و خانوادگی خود دارند دعوت می کنم برای در اختیار گذاشتن فیلم ها از یکی از راههای ثبت نام در سایت ekran.ammarfilm.ir و دانلود فیلم از بخش فیلم ها، ارسال کلمه “ثبت نام” در سامانه ۳۰۰۰۴۵۵۰، تماس به شماره ۰۲۱۴۲۷۹۵۰۰۰ یا مراجعه به بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) واقع در طبقه دوم مسجد جامع اقدام کنند.
دبیر جشنواره فیلم عمار در شهرستان رفسنجان از حضور ضعیف فیلمسازان رفسنجانی در جشنواره عمار انتقاد کرد و گفت: با تاسف باید اعلام کنم که در هشتمین جشنواره امسال از رفسنجان تنها دو اثر به دبیرخانه ارسال شد که آن دو اثر هم نتوانستند به بخش مسابقه راه پیدا کنند این در حالی است که در استان کرمان آثاری از فیلمسازان شهرهای کرمان، جیرفت و کهنوج به بخش مسابقه راه پیدا کردند.
رمضانی در پایان تصریح کرد: ان شالله در سالهای آتی متولیان فرهنگی و فیلمسازان شهرستان بتوانند با برنامه ریزی و ساخت آثاری فاخر و ارزشمند با استفاده از ظرفیت عظیم این جشنواره هم فرهنگ غنی و ارزشمند شهرستان را به کشور معرفی کنند و هم با استفاده از این فرصت، پله ترقی برای خود این بزرگواران باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *