به گزارش هرمزخبر، اکبر حاج محمدی عصر امروز ۹ بهمن ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان سال جاری موظفیم ۷۳ هزار کارت ملی هوشمند برای افراد در این شهرستان صادر کنیم که امیدواریم این امر محقق شود.

وی با تأکید بر اینکه سال آینده اجباراً همه افراد بایستی کارت هوشمند ملی داشته باشند، تصریح کرد: طرح اجباری استفاده از کارت ملی سال آینده در تهران شروع می شود و تمام کارهای اداری و نیازهای خدماتی، حساب بانکی، بحث یارانه، سهام عدالت و دیگر امورات با داشتن کارت ملی به سهولت انجام می شود.
وی بیان کرد: افراد برای دریافت کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه با مراجعه به دفاتر پیشخوان می تواند ثبت نام کنند.
رئیس اداره ثبت احوال رفسنجان ادامه داد: دو دفتر پیشخوان عدالت و آبان در رفسنجان برای ارائه خدمات سجلی وجود دارد و علاوه بر آن دفتر اداره پست نیز اقدام مشابه را برای متقاضیان شناسنامه مکانیزه و کارت ملی هوشمند انجام می دهد.
حاج محمدی با اشاره به مراحل ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند، یادآور شد: افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند ابتدا باید در سایت کارت ملی هوشمند به نشانی www.ncr.ir به شکل اینترنتی ثبت نام نموده و بعد از آن می تواند با در دست داشتن شناسنامه به دفتر پیشخوان مراجعه کنند.
به گفته وی سه نمایندگی ثبت احوال در مناطق کشکوئیه، بهرمان و فرودسیه نوق شهرستان رفسنجان ایجاد شده اما به دلیل کمبود نیرو خدمات به کندی صورت می گیرد.
رئیس اداره ثبت احوال رفسنجان اظهار داشت: در ثبت فوت، صد درصد فوتی های امسال شهرستان در سیستم ثبت احوال ثبت شده و صدور شناسنامه نوزاد یکروزه است.
حاج محمدی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۰ هزار کارت ملی هوشمند برای متقاضیان در این شهرستان صادر و بیش از ۱۶ هزار شناسنامه بزرگسال را تعویض کرده ایم و تحویل داده ایم.
وی با بیان اینکه ثبت آمار طلاق و ازدواج دائم نیز به صورت آنلاین انجام می شود، افزود: آمار طلاق در رفسنجان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و ازدواج افزایش یافته است.
حاج محمدی همچنین گفت: در صدور شناسنامه با همکاری مسئولان دفاتر پیشخوان سعی داریم دهیاران را توجیه کنیم تا شناسنامه های روستاییان را جمع آوری و به سرعت تعویض کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *