به گزارش هرمزخبر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان پیش از ظهر امروز ۹ بهمن ماه در همایش تجلیل از برترین‌های شاهد کنکور ۹۶ با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: هر کاری برای فرزندان شاهد انجام می‌شود، کوچکترین وظیفه‌ای است که هر مسئولی باید انجام بدهد.

سید کاظم حسینی‌پور از عدم حضور برخی مسئولان ارشد شهرستان در این همایش گلایه کرد و افزود: از چند روز پیش تمام مسئولان را هم با دعوت‌نامه، هم تلفنی و هم به صورت پیامکی دعوت کردیم و حتی خواهش کردیم به حرمت حضور فرزندان شاهد در همایش شرکت کنند، زیرا بر این باور هستیم، اگر امروز این افراد به مسئولیتی در این شهر رسیدند به دلیل خون شهدا است.
وی افزود: خوشحالیم که تعداد دانش‌آموزان برتر و موفق شاهد ما هر ساله رو به افزایش است و امیدواریم به جایی برسیم که تعداد بیشتری از این دانش آموزان موفق شوند. زمانی که موفقیت دانش‌آموزان شاهد را می‌شنویم، تمام خستگی و دغدغه ما برطرف می‌شود و این برای ما برکت است.
وی با قدردانی از اعضای ستاد شاهد آموزش و پرورش رفسنجان، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان سعی کنند در زندگی خودمدیریتی داشته باشند و برنامه‌ریزی کنند. اگر دانش‌آموزان در زندگی هدفی ترسیم کرده و بر اساس آن برنامه ریزی داشته باشند، بسیاری از مشکلات آنها برطرف می‌شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان عنوان کرد: خودارزیابی نکته مهم دیگری است که باید نسبت به آن اهتمام بورزید و با صداقت و منصفانه به خود نمره دهید و هدف و برنامه زندگی خود را تجزیه و تحلیل کنید.
حسینی پور ادامه داد: اگر بتوانید، اندیشه و رفتار خود را با روش‌های استاندارد در جامعه تطابق دهید در رسیدن به هدف کمک بزرگی می‌کند برای رسیدن به قله سعادت و کسب فضایل و ارزش‌های انسانی باید تلاش کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با بیان اینکه سعادت تنها قبولی در کنکور نیست، بلکه سعادت‌ واقعی در رشد، تعالی و رسیدن به خداوند است، تصریح کرد: خدمت به مردم و عبادت از دیگر راه‌های رسیدن به خدا است.
حسینی‌پور اضافه کرد: درس‌ خواندن و مفید بودن برای جامعه راه دیگر برای رسیدن به قرب و رضای الهی است، اگر فرزندان شاهد ما به جایی برسند و مسئولیتی بر عهده بگیرند به کشور خیانت نمی‌کنند.
لزوم قدر دانستن فرصت برای دانش آموزان
امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که فرزندان این جامعه مخصوصاً فرزندان شاهد موجب سربلندی و افتخارآفرینی در جامعه می‌شوند. به طور عام فرزندان رفسنجانی از فهم و شعور بالایی برخوردارند و موفق هستند.
حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور افزود: اینکه خانواده ایثارگر توانسته اند این موفقیت را کسب کرده اند قابل توجه است و در خور ستایش است که ۱۹ نفر از فرزندان ایثارگر در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف حرفی برای گفتن دارند.
وی با بیان اینکه توفیق بیشتر اعطایی است تا اکتسابی و انسان باید از جانب خداوند با عبادات بیشتر توفیق درخواست کند، افزود: انسانهای موفق بدون ارتباط با خدا توفیقی برایشان حاصل نشده است لذا انتظار این است که خانواده ایثارگران توفیق همه‌جانبه و فراگیر را از خداوند طلب کنند.
امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: انسان باید معنویت و عبادت بیشتری نسبت به ذات خداوند داشته باشد، زیرا اینها به توفیق کمک می‌کند و توفیقی برای انسان‌های موفق به ویژه در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها بدون ارتباط با خدا حاصل نشده، اگر هم در زمینه‌ای توفیقی با تلاش به دست آمده است، جای دیگر عدم توفیق دارند.
رمضانی پور با اشاره به اینکه جامعه به افراد متخصص باتقوا نیاز دارد، خاطرنشان کرد: دانش‌آموز و دانشجو وقتی برای هدر دادن ندارند، بنابراین فضای مجازی نباید در زندگی دانش آموزان و دانشجویان جایی داشته باشد، بسیاری از ارگان‌ها و مؤسسه‌ها هستند که دنبال آدم‌های موفق در دانشگاه‌ها می‌گردند و آن‌ها را گزینش می‌کنند لذا فضای مجازی زمان دارد.
وی بیان داشت: ارزش مطالعه کتاب از فضای مجازی بالاتر است و در فضای مجازی انسان با شنیدن برخی ناهنجاری‌ها ناراحت می‌شود، لذا شما که وقتی به ارزش طلا دارید نباید آن را هدر دهید چرا که اگر وقت را هدر دهید قابل جبران نیست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *