به گزارش هرمزخبر ، امیرحسین حسنی صبح امروز ۹ بهمن ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دومین یادواره ۲۸ شهید مفقودالاثر شهرستان رفسنجان به مدت سه شب روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع رفسنجان برگزار می شود.وی افزود: سال گذشته نخستین یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان را با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۱ شهید مفقودالاثر شهرستان رفسنجان با حضورر سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح برگزار کردیم که سردار باقرزاده در همان مراسم خبر پیدا شدن پیکر پاک شهید عبدالهی از شهدای مفقودالاثر رفسنجان را داد.
وی ادامه داد: در سال جاری نیز پیکر مطهر دو شهید مفقودالاثر دیگر به نامهای شهید محمدعلی محمدصادقی و شهید منصور خراسانی گروئیه پیدا شد و به همین علت امسال یادواره ۲۸ شهید مفقودالاثر شهرستان رفسنجان که یکی از آنها شهید حاج حسین بادپا از شهدای مدافع حرم شهرستان می باشد را برگزار خواهیم کرد.
دبیر ستاد یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان رفسنجان توضیح داد: این یادواره به مدت سه شب طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می شود که با توجه به اینکه در ایام شهادت حضرت فاطمه(س) قرار داریم دو شب از این یادواره، مراسم عزاداری و روضه خوانی ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) است.
حسنی تصریح کرد: شب نخست این یادواره به یاد مادران چشم انتظار، شب دوم به یاد تنها شهید مفقودالاثر مدافع حرم شهید بادپا و شب سوم به یاد تمام شهدا می باشد.
دبیر ستاد یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان رفسنجان بیان داشت: شب دوم این یادواره که به یاد شهید مفقودالاثر مدافع حرم شهید بادپا است با پخش مستند «آواز گنجشکها» که درباره زندگی شهید بادپا می باشد، اکرانهای امسال جشنواره فیلم عمار در شهرستان نیز افتتاح خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: سخنران این یادواره حجت الاسلام سید محمد میرعلی اکبری راوی دفاع مقدس از قم و مداحان شب اول حسین رحمانی، شب دوم حجت رضایی و شب سوم حاج ابوذر بیوکافی از قم هستند.
دبیر ستاد یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان رفسنجان همچنین از رونمایی از یادمان شهید بادپا خبر داد و گفت: عصر پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه از یادمان شهید بادپا در قطعه ۲ گلزار شهدای عباس آباد رفسنجان با حضور مردم و مسئولین رونمایی خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *